Studentská vědecká konference 2024
Ve čtvrtek 28. 11. 2024 se na Ústavu chemie pevných látek konala Studentská vědecká konference (SVK). V sekci Analýza a vlastnosti léčiv prezentovalo dosavadní výsledky své práce 6 studentů z oborů Výroba léčiv, Syntéza a výroba léčiv.
Studenti byli oceněni díky finančním příspěvkům od VŠCHT Praha, Votočkovy nadace a Teva Czech Industries s.r.o. a Zentiva Group a.s. Vítěz sekce byl navíc oceněn podepsanou knihou Příběhy spojené s objevy nových léčiv. Děkujeme také RNDr. Alexandru Jegorovi CSc. (Teva Czech Industries s.r.o.) a RNDr. Ondřeju Dammerovi, Ph.D. (Zentiva Group a.s.), za přijetí našeho pozvání a za jejich práci v odborné komisi.
Studentská vědecká konference 2023
Ve čtvrtek 23. 11. 2023 se na Ústavu chemie pevných látek konala Studentská vědecká konference (SVK). V sekci Analýza a vlastnosti léčiv prezentovalo dosavadní výsledky své práce 9 studentů z oborů Výroba léčiv, Syntéza a výroba léčiv, Chemie a forenzní chemie, Chemie biomateriálů pro medicínské využití, Základní a speciální anorganické technologie a Chemie a technologie materiálů.
Na 3. místě se umístila Martina Střílková (Hydratační schopnosti chemicky modifikovaného klinoptilolitu), na 2. místě se umístil Bc. Milan Angelis (Směsné materiály na bázi popílků pro adsorpci toxických iontů) a na 1. místě se umístil Bc. František Fňukal (Nové funkce programu checkCIF-DFT pro verifikaci krystalové struktury).
Studenti byli oceněni díky finančním příspěvkům VŠCHT Praha, Votočkovy nadace, Teva Czech Industries s.r.o. a Zentiva Group a.s. V odborné komisi zasedl RNDr. Alexandr Jegorov CSc. (zástupce Teva Czech Industries s.r.o.) a Ing. Michalu Šimkovi, Ph.D. (zástupce Zentiva Group a.s.)
Studentská vědecká konference 2022
Ve čtvrtek 24. 11. 2022 se na Ústavu chemie pevných látek konala Studentská vědecká konference (SVK). V sekci Analýza a vlastnosti léčiv prezentovalo dosavadní výsledky své práce 9 studentů z oborů Výroba léčiv, Anorganické nekovové materiály, Chemie a materiály ve forenzní analýze, Chemie a chemické technologie.
Na 1. místě se umístil Bc. František Fňukal (Využití softwaru checkCIF-DFT pro predikci krystalové struktury), na 2. místě se umístil Bc. Jakub Žajdlík (Aniontové výměny elektronově bohatých isothiouroniových solí) a na 3. místě se umístila Bc. Tereza Škardová (Interkalace ezetimibu do hydrofobizovaného podvojného vrstevnatého hydroxidu).
Studenti byli oceněni díky finančním příspěvkům VŠCHT Praha, Votočkovy nadace, Teva Czech Industries s.r.o. a Zentiva Group a.s. V odborné komisi zasedl RNDr. Alexandr Jegorov CSc. (zástupce Teva Czech Industries s.r.o.) a Ing. Michalu Šimkovi, Ph.D. (zástupce Zentiva Group a.s.)
Studentská vědecká konference 2021
Ve čtvrtek 2.12. 2021 se na Ústavu chemie pevných látek konala Studentská vědecká konference (SVK). V sekci Analýza a vlastnosti léčiv prezentovalo dosavadní výsledky své práce 8 studentů z oborů Výroba léčiv, Anorganické nekovové materiály, Chemie a materiály ve forenzní analýze, Chemie a chemické technologie.
Na 1. místě se umístil František Fňukal (Program pro verifikaci krystalové struktury DFT metodou – CheckCif-DFT), na 2. místě se umístila Bc. Simona Šajbanová (Možnosti rozlišování solí a kokrystalů pomocí DFT výpočtu) a na 3. místě se umístila Bc. Adriana Dombrovská (Charakterizace solí trospia a exotrospia).
Studenti byli oceněni díky finančním příspěvkům VŠCHT Praha, Votočkovy nadace, Teva Czech Industries s.r.o. a Zentiva Group a.s., kterou jako člen komise zastupoval Ing. Michal Šimek, Ph.D.